A program neve GE Scholar Leader Program, a GE Foundation szervezésében. Ezt az alapítványt a GE pénzeli, bár működésileg függetlenek.
Amiért jó:
- 3000 € (2 éven keresztül évi 1500 €)
- Egy hetes vezetőképzés (jól néz ki az önéletrajzodban)
- Shadowing day (egy napig egy GE menedzserrel mászkálsz, megláthatod hogy néz ki egy vezető napja)
A határidő tudtommal Dec 17, nem árt sietni... Nem árt azonnal nekiállni az anyagok beszerzésének, ezek többsége olyan, amire mindenképpen szükségetek lesz az elkövetkező években.
A program elérhetőségei:
Amit tenned kell:
Jelentkezni...
Háttérinfó a programhoz:
Magyarországon évente 15 Scholar leadert választanak öt egyetem (BME, Közgáz, Pécs, Miskolc, Veszprém) közgazdaságtant, menedzsmentet, mérnöki és technológiai tudományokat tanuló másodéves (csak és kizárólag másodéves) egyetemisták között. A BME-ről minden évben több díjazott is szokott lenni (Tehát elég jó esélyetek van, megéri megpróbálni). A kiválasztás tanulmányi átlag, tudományos eredmény, egyetemen kívüli tevékenység és jövőbeni vezetői potenciál alapján történik (nem kell ettől megijedni, csak olvasd tovább...).
Háttér a jelentkezéshez:
1.Nyelv az angol. Nem kell nyelvvizsga, de az összes papír angolul kell hogy legyen megírva és az interjú is így lesz. Nem kell tőle félni, ha az önéletrajzod meg a motivációs levelet meg tudod írni angolul, akkor nem lesz vele problémád.
2.Tanulmányi átlag. Legalább 4-es kell, hogy legyen, de nem csak ez a mérvadó. Előfordult már, hogy egy 5.00 nem kapta meg, de egy 4-es közeli igen.
3.Díjak. Ha voltál általános vagy középsuliban versenyen, szemináriumon etc. akkor ide beírhatod. Nem kell feltétlenül OKTV-re gondolni, a lényeg hogy lássák, hogy foglalkozol ilyennel is.
4.Egyetemen kívüli tevékenység. Mit csinálsz szabadidődben? Ez azért fontos, hogy meglássák milyen az érdeklődési köröd, egy rakás energiád van etc. Ilyen pl: Szakkolégium tag vagyok, táncra járok, diákokat korrepetálok, zöldkör tag vagyok, drámakörre járok, 2 haverommal szerveztünk egy konferenciát, puzzlet rakunk ipari méretekben, aktívan sportolok, extrémsportolok. Az hogy 30 s alatt iszod meg korsóból a fél liter sört dícséretes, de nem kell hogy ide bekerüljön :)
Ha eddig eljutottál, már remélem van ötleted mit fogsz írni. A beadandó papírok a következőek:
1.Kitöltött jelentkezési lap. Azokra a dolgokra kérdeznek rá, amit fennebb leírtam, meg még néhány más dologra is.
2. Két ajánlólevél a tanáraidtól. Ezt húzósnak szokták érezni a jelentkezők, pedig nem az. Összeírod az eredményeidet (önéletrajz, jegyek), aztán elmész az egyik oktatódhoz/gyakvezetődhöz, mesélsz nekik az ösztöndíjról és hogy írna-e egyet neked. Ha valaki olyan szerencsés helyzetben van, hogy esetleg már kutat laborban, akkor könnyebben kérhet, mert a témavezető már ismeri. Én nem voltam ilyen helyzetben, de gondolom a legtöbbetek sincs, így marad az első variáció. Nem hallottam olyat, hogy valakit elutasítottak volna, maximum ha a tanárnak nagyon nem volt ideje. Szóval bátran előre.
3. Motivációs levél (kb 1000 szavas): Angolul leírod mit csináltál eddig, mik a terveid a jövőre, miért te vagy a legjobb választás erre a programra.
4. Angol önéletrajz. Előbb utóbb úgyis meg kell hogy írjátok. :) Az interneten lehet találni rengeteg útmutatót a megírásához.
5. Angol leckekönyv fordítás és hallgatói jogviszony. A varázslatos NEPTUNon keresztül lehet kérni, Kérvények menüpont alatt. Kb 1 hét mire elkészül, és ez az egyetlen amiért fizetni kell a jelentkezésen belül. (Néhány ezer ft a kettő együtt)
Körülbelül leírtam, amit gondoltam, bocs ha spammeltem valakit, de szerintem megéri tudni róla/jelentkezni rá. Egyrészt sok pénz, másrészt nem veszthettek semmit.