Sziasztok!
Engert Attila vagyok, biomérnök MSc-s hallgató. Az elmúlt 3 évben megtiszteltetek szavazataitokkal, így a Hallgatói Képviselet tagja lehettem. Az előző 1,5 évben az Egyetemi Hallgatói Képviselet (EHK) tagjaként, január óta pedig az Egyetemi Hallgatói Képviselet Oktatási referenseként igyekeztem még jobban segíteni az BME hallgatóit. Jelenleg tagja vagyok az egyetem Szenátusának, és erre anyagokat előkészítő Szenátus Oktatási Bizottságának. Egyetemi éveim során folyamatosan részt vettem a Kar közéletének alakításában, szervezésében.
Az elmúlt 3 évben sokféle feladatot végeztem a képviseletben, voltam kari DSK-s, régebben találkozhattatok velem a szociális támogatásra benyújtott pályázatok elbírálásakor, és végül, de nem utolsó sorban a kollégiumi bizottság tagjaként, a mai napig tevékenykedem. A kollégiumi bizottság elnöki posztját is betölthettem egy rövid ideig, mielőtt EHK tagnak delegált a képviselet. A közelmúltban az MSc képzés felülvizsgálatának feladataival foglalkoztam, mint például az MSc-sek által láthatott MSc kérdőív megszerkesztése, és kiértékelésének koordinálása. A további munkálatokat a Kari vezetéssel és a SZASZ-szal jelenleg is végezzük.
Nem szeretnélek hosszasan fárasztani Titeket, így megpróbálom pár szóban leírni, milyen fontosabb bizottságokban tevékenykedem, és végzek feladatokat. Az EHK tagjaként főként az oktatási és kollégiumi ügyekkel foglalkozom, mely munkáimat szeretném tovább folytatni. A bizottságok tagjaként többek között részt vettem a jelenlegi kollégiumi jelentkezési felület létrehozásában, a jelenleg érvényben lévő Házirend megalkotásában, valamint a TVSZ rövidítéssel fémjelezett a BME Tanulmányi és Vizsgaszabályzatának folyamatos alakításában, amire az új Nftv. (Nemzeti felsőoktatási törvény) miatt volt szükség. Korábban én voltam az EHK-ban a kari Hallgatói Képviseletek teljesítmény felmérésének a felelőse.
Az EHK Oktatási referenseként jelenleg az OHV (Oktatás Hallgatói Véleményezése) szabályzatának, és kérdéseinek átalakítása, a tanszéki kompenzációs díjak felülvizsgálata, a TVSZ és a TÜR (Tanulmányi Ügyrend) összehangolása, a nyelvi tárgyakkal kapcsolatos visszajelzések feldolgozása a Nyelvi Intézettel együtt, valamint az Oktatási Monitoring Rendszer - ahol a hallgatók úgy tudnak olyan problémákat bejelenteni, mint például a nem időre kijavított ZH-k, vagy az eredmények szabályellenes közzététele, hogy az visszakövethető és kimutatható lesz releváns statisztikákkal az oktatók felé – kialakításával foglalkozom, és próbálok minél többet tenni az oktatással kapcsolatos területeken.
Amennyiben az így is hosszabbra sikerült bemutatkozásom elnyerte a tetszéseteket, úgy gondoljátok kellően fontos dolgokkal foglalkozom, és szeretnétek, hogy tovább végezzem az elkezdett feladataimat, szeretném, hogy továbbra is bizalmat szavaznátok nekem. Továbbra is a tőlem megszokott nagy lelkesedéssel és precizitással folytatnám a feladataimat. Úgy gondolom, hogy a jövőben is hasznos tagja lennék a Hallgatói képviseletnek.
Üdv
Engert Attila (Atis)